poniedziałek, Listopad 30, 2020
AktualnościAltcoins

Verge prawdopodobnie szantażowane przez Johna McAfee. Rzekomo chciał pieniędzy za promocję

4.16Kwyświetleń
Ostatnie zamieszanie w koło Johna McAfee dość negatywnie wpływa na rynek. Jego profil na twitterze liczy na obecną chwilę ponad 582 tys. obserwujących, których McAfee wykorzystuje, jak to sam nazwał do “promowania” coinów. Wszystko za sprawką Verge (XVG), który osiągnął ogromny sukces po jego poście.

Verge to kryptowaluta  wobec której wiele osób ma spore oczekiwania w 2018 roku. Głównie za sprawką nowego protokołu prywatności o nazwie Wraith. John McAfee wykorzystując swoją popularność wielokrotnie o niej wspominał, sprawiając wrażenie, że jest jej zwolennikiem.
Kilka dni temu byliśmy świadkami dziwnego zdarzenia. Za pomocą jego konta zostały wrzucone w odstępie kilku minutowym cztery nazwy różnych kryptowalut. Spowodowało to jak zwykle “pompe”, czyli ceny znacznie skoczyły do góry – blisko 50% w ciągu kilku sekund. Ilość, odstęp czasu w jakim nastąpiły publikacje i opis jaki im towarzyszył z pewnością mogły dać do myślenia. Wyglądało to dość podejrzanie. Od momentu tego zajścia, stosunek Johna do Verge znacznie się zmienił. Sam McAfee twierdzi, że jego telefon został zhakowany i że niektóre z pozytywnych twierdzeń dotyczących Verge na Twitterze nie były prawdziwe. Ale czy to prawda?

Cała sytuacja stworzyła pewien poziom lęku, niepewności i wątpliwości (FUD) wśród osób, które zainwestowały w Verge.

Pewien członek społeczności kryptowaluty o nazwie XVGWale, jeszcze przed ogromnymi wzrostami ceny, twierdził, że jest w posiadaniu sporej ilości XVG. Od pewnego czasu stał się czymś w rodzaju nieoficjalnego rzecznika Verge. Posiadając ponad 60 tys. obserwujących na Twitterze ma spory wpływ na społeczność.

 

Przypięty tweet widoczny na górze konta XVGWhale pokazuje go z Johnem McAfee w jego domu. Jakiekolwiek dobre relacje ich łączyły podobno obecnie uległy znacznemu pogorszeniu.

W poniższym tweecie można zobaczyć, że XVGWhale twierdzi, że telefon McAfee nie został zhakowany. Twierdzi również, że McAfee wycofał swoje poparcie dla Verge, ponieważ nie zapłacili mu 1,1 miliona dolarów za pomocą Ethereum.

Jako dowód, złączył również kilka zdjęć. Jak twierdzi są to rzuty ekranu z jego telefonu, które przedstawiają rzekomą rozmowę między McAfee i XVGWhale. W smsach McAfee przypisuje sobie zasługi podwyższenia wartości rynkowej Verge o 2 miliardy dolarów i w rezultacie powinien zostać za to nagrodzony. McAfee twierdzi, że pochowa Verge’a negatywnym komentarzem, jeśli nie otrzyma pieniędzy. Widoczne są negocjacje. McAfee obniża swoją opłatę do 100 000 dolarów, a XVGWhale oferuje 70 000 dolarów. Co jest szczególnie istotne (zakładając, że te tweety są prawdziwe) jest to, że McAfee pisze o oferowanych pieniądzach od wielu innych twórców kryptowalut w zamian za jego tweet. Pada niebagatelna suma 23 milinów dolarów, którą ma otrzymać od sether.io. Jest to bardzo niepokojące, ponieważ (o ile to prawda) pokazuje nam to wyraźną manipulację rynkiem w oparciu o nierzetelne informacje.

 

Sam John McAfee zaprzecza wszystkim doniesieniom, a zdjęcia i post zniknęły z tablicy XVGWhale.

 

 
Grupa na FB – dodatkowe powiadomienia

Grupa powstała jako wsparcie dla osób zainteresowanych inwestowaniem w Bitcoina oraz inne kryptowaluty.  Grupa to niewątpliwie źródło informacji z “pierwszej ręki”, bezpośredni kontakt z nami, dodatkowe analizy.