poniedziałek, Listopad 30, 2020
AktualnościBitcoin

Segwit2x to Scam? Nowe fakty wychodzą na jaw.

1.07Kwyświetleń
Proponowany hard fork jest przewidywany podczas wydobycia bloku 501451, czyli około 28 grudnia. Jest to produkt zupełnie nowego zespołu, który został zainspirowany przerwanym w listopadzie forkiem Segwit2x. Członkowie krypto społeczności nie są jednak przekonani. Wiele osób zadało pytanie “Czy B2x jest oszustwem?” Wiele z nich doszło do wniosku, że tak. Do tej pory na stronie internetowej hard fork’a wymieniono tylko trzech członków zespołu: Jaap Terlouw, Donna Khyuz i Robert Szabo.

Na swoim LinkedIn Jaap Terlouw określa siebie jako “głównego programistę i doradcę Segwit2x”, ale jego w jego bio nie możemy znaleźć żadnego doświadczenia w kodowaniu i tworzeniu Blockchaina. Jego obecna pozycja wymienia go jako dyrektora generalnego niezidentyfikowanej firmy, a jego jedynym innym wcześniejszym stanowiskiem pracy jest “Prezydent SLM” [przyp. red. – jeśli zastanawiasz się co to oznacza, nie jesteś sam]

Przejdźmy do Donny Khyuz, której profil na LinkedIn jest obecnie prywatny. Zgodnie z postem na Medium.com autorstwa Dr-Hacka, Khyuz ma zaktualizowany profil na Instagramie jako samozwańczy ekspert “Crypto Developer, ICO & Blockchain”. Określamy ten profil jako aktualizowany, ponieważ według web.archive.org[link] możemy zobaczyć profil Instagram z 19 grudnia, gdzie w opisie możemy zobaczyć “Modelka, Tancerka, Aktorka, Kobieta Biznesu”. To dość spora zmiana w karierze w ciągu nieco ponad tygodnia.

Robert Szabo ma najbardziej szczegółowy LinkedIn, ale wciąż niewiele można znaleźć pod kątem programowania kodu lub Blockchaina. Jego poprzednie zatrudnienie w dużej mierze składa się z pracy w T-Mobile, a jego zawodowe szkolenie obejmuje inżynierię automatyki.

Dwóch nowych członków zespołu (Artur Bujnicki i Bartosz Kozłowski) zostało dodanych w ciągu ostatnich 24 godzin. Być może w celu budowania wiarygodności. LinkedIn Bujnickiego wymienia wcześniejsze doświadczenia programistyczne, a sam Kozłowski rzekomo posiada obszerne doświadczenie w zarządzaniu kontami.

Największy alarm zapala się, gdy byliśmy świadkami dodania do B2X Sairam Jetty do oficjalnego zespołu bez jego wiedzy. Jak zauważył dr-Hack, zespół B2x wymienił Jetty jako współautora bez jego zgody. Został niedawno usunięty ze strony internetowej. Zapytany w wiadomości na Facebooku, czy zbliżający Hard Fork jest oszustwem, Jetty stwierdził, że “jest”.