sobota, Lipiec 11, 2020
AktualnościEthereum

Sberbank – największy państwowy bank w Rosji rozważa integrację z Ethereum.

245wyświetleń

Sberbank znaczący bank państwowy w Rosji, przystąpił do Enterprise Ethereum Alliance (EEA), aby przetestować możliwość wykorzystania sieci Blockchain Ethereum na istniejącej infrastrukturze i systemach bankowych.

Na początku tego tygodnia dołączyło do EEA 48 nowych członków, w tym HP i Japoński telekom KDDI. Dziś EEA gości największych konglomeratów w sektorze finansów i technologii takich jak Intel, JPMorgan, Santander i Microsoft.

Wizja Sberbank integracji z Ethereum

Od początku 2017 r. wiele dużych instytucji finansowych w Rosji zaczęło rozważać integrację z Ethereum w celu zautomatyzowania działań, które wymagają dużej ręcznej pracy i weryfikacji.

W lutym tego roku prezes Sberbank Herman Gref ujawnił, że w ciągu najbliższych dwóch lat bank spodziewa się wprowadzenia komercyjnego zastosowania sieci Blockchain, do 2019 roku.

Może są to nieco optymistyczne założenia, ale dwa do dwóch i pół roku to horyzont, w którym możemy mówić o komercyjnym zastosowaniu Blockchaina

Podczas gdy niektóre banki i instytucje finansowe rozpoczęły już rozwój autoryzowanych lub scentralizowanych sieci Blockchainowych przez niezależne zespoły programistyczne, to duże korporacje takie jak JPMorgan pomyślnie opracowały i wdrożyły sieci typu Blockchain taką jak Quorum w ramach inicjatywy EEA.

Niedawno Blockchain JPMorgan, Quorum został wprowadzony przez takich gigantów farmaceutycznych jak Pfizer i Genentech, spółki o łącznej kapitalizacji 300 miliardów dolarów.

Sberbank spodziewa się osiągnięcia podobnego celu, rozwijając komercyjną sieć Blockchain, która może być stosowana w istniejących infrastrukturach IT w głównych branżach, takich jak technologia i finanse. Przez EEA i pomoc doświadczonych deweloperów w ramach konsorcjum, Sberbank będzie dążył do realizacji wizji dyrektora generalnego Herman Gref, czyli do stworzenia komercyjnej technologii Blockchain.

Pierwszy Zastępca Prezesa Zarządu Sberban Lev Khasis stwierdził:

Przystąpienie Sberbanku do Enterprise Ethereum Alliance to ważny etap w osiąganiu celów naszego programu rozwoju technologii. To członkostwo daje nam dostęp do najnowocześniejszych osiągnięć i międzynarodowej wiedzy o technologii Blockchain