niedziela, Maj 31, 2020
AktualnościBitcoinEthereum

Rosyjski kandydat na prezydenta chce zalegalizować Bitcoina i Ethereum

497wyświetleń
Boris Titov – rosyjski przedsiębiorca, działacz na rzecz praw obywatelskich i obrońca Bitcoina, niedawno ujawnił, że będzie uczestniczył w wyborach prezydenckich w 2018 roku.

Titov, lider rosyjskiej Partii Wzrostu, ujawnił, że zostając prezydentem zalegalizuje popularne kryptowaluty takie jak Bitcoin i Ethereum oraz, że ludzie będą mogli przechowywać je w bankach i giełdach mając możliwość płacenia za rzeczy spoza Rosji. Kandydat na prezydenta twierdzi, że gospodarka i społeczeństwo muszą się zmienić. Według niego, kraj potrzebuje dynamicznej gospodarki z inicjatywą, która koncentruje się na nowoczesnej produkcji i rozwoju rolnictwa oraz projektów budowlanych. Jego poglądy obejmują “rozwój gospodarki cyfrowej” w tym “rozwój blockchaina, kryptowalut, sferę IT”.

Kontynuując Titov jest zdania, że gospodarka musi zostać rozwinięta, ponieważ wkrótce będziemy żyć na “cmentarzu ekonomicznym” – ceny ropy spadają, a inflacja rośnie. Widzi świat w przyszłości, który staje się innym miejscem, gdzie kryptowaluty odgrywają ważną rolę.

Titov wspomniał również, że Rosja myślała o stworzeniu własnej narodowej kryptowaluty tzw. CryptoRuble, ale dodał, że pomysł został odrzucony, gdyż uznano, że “zadaniem kryptowaluty jest redukcja kosztów.” W związku z tym kraj zdecydował, że nie ma potrzebny tworzenia własnej krypto, lecz ważne jest uregulowanie tych, które już istnieją.

Odnosząc się do kopania kryptowalut, kandydat na prezydenta stwierdził, że sprzęt w Rosji może mieć wyższą wydajność niż w Ameryce, co oznacza, że kraj ma przewagę w branży. Jeśli chodzi o ICO,  Boris Titov uważa, że regulowanie ich jest najlepszą opcją.

Mamy system legislacyjny, który może chronić inwestorów.