sobota, Lipiec 11, 2020
AktualnościAltcoinsBitcoinEthereum

Putin potwierdza, że Rosja wprowadzi regulacje ICO do lipca 2018 r.

321wyświetleń
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał umowę, która ma na celu wprowadzenia regulacji dot. ICO i wydobywania kryptowalut do 28 lipca 2018 roku.

Serwis prasowy Kremla we wtorek oficjalnie ogłosił , że widzi rozwiązanie sytuacji z ICO i zostaną one zawarte w statutach ustawowych na podstawie IPO (Initial Public Offering).

Ponadto rząd może teraz legalnie określić warunki związane z tym, co Kreml określa jako “technologię cyfrową”.

Pomysł na dedykowany obszar kontrolny dla tzw. Fintech’u we współpracy z bankiem centralnym powinien również pojawić się w terminie do 20 grudnia.

VTB Bank: konsumenci nie są zainteresowani “bardzo niebezpiecznymi” krypto

Rosyjski VTB Bank “nie widzi dużego zainteresowania Bitcoinem” wśród konsumentów.

W rozmowie dla CNBC prezes banku Andrej Kostin, dołączył do wypowiedzi międzynarodowego dyrektora generalnego Riccardo Orcela, mówiąc, że w przeciwieństwie do popularnych przekonań, rzeczywiste użytkowanie Bitcoina jest małe, a same kryptowaluty są “bardzo niebezpieczne”.

Orcel stwierdził, że:

“Było pewne zainteresowanie w prasie, ale w Rosji nie widziałem zainteresowania Bitcoinem, szczerze mówiąc”,

Kostin dodał, że jest “trochę sceptyczny” w kwestii kryptywalut.

Widzimy wiele czynników spekulacyjnych w kryptowalutach i uważam to za niebezpieczne. Dopóki rządy nie zdecydują, jak uregulować ten obszar myślę, że inwestowanie w kryptowaluty przez inwestorów jest dużym ryzykiem.

Opinia Kostina odbiła się szerokim echem w rosyjskich kręgach politycznych. Obecny pakiet rozporządzeń ma zostać wydany pod koniec roku, a politycy wyrazili chęć ściśle ograniczania dostępności kryptowalut zwykłym konsumentom.

Warto zauważyć, że świadomość Rosjan na temat kryptowalut znacznie rośnie, a Burger King Rosja był pierwszym na świecie przykładem globalnego giganta fast foodów, który w tym roku wydał swoją własną kryptowalute “Whoppercoin”.

Ponadto największy bank w Rosji Sberbank ogłosił, że w ubiegłym tygodniu oficjalnie przystąpił do Enterprise Ethereum Alliance.