sobota, Lipiec 11, 2020
AktualnościAltcoins

List od “domniemanego” prawnika Confido. Obiecuje zwrot pieniędzy zainwestowanych w ICO

292wyświetleń

Confido opublikowało oświadczenie na swojej stronie internetowej twierdząc, że pieniądze zebrane przez spółkę podczas ICO są przechowywane przez fundusz powierniczy aż do odwołania.

Biorąc pod uwagę, że wszystkie konta społecznościowe firmy, wraz ze stroną internetową zostały wcześniej usunięte, autentyczność tego pisma jest kwestionowana.

We wspomnianym piśmie domniemany prawnik twierdzi, że osoby odpowiedzialne za projekt Confido nie mają zamiaru oszukać inwestorów. Według developerów pieniądze zebrane podczas ICO nie są wystarczające, aby inicjatywa mogła ruszyć, więc postanowili wstrzymać projekt.

Część listu:

“Nasz klient podkreśla, że Confido nie jest oszustwem i że nigdy nie istniały żadne intencje, aby postawić inwestorów w niekorzystnej sytuacji. Jednak projekt – pomimo marzeń developerów – nie jest możliwy do zrealizowania w ramach uzyskanych wyników ICO. Dlatego nasz klient postanowił wstrzymać rozwój Confido. “

Co oferowało Confido?

Projekt miał zrewolucjonizować tradycyjne usługi i transakcje depozytowe. Jednak po zebraniu prawie 375 000 $ za pośrednictwem ICO na platformie o nazwie TokenLot, firma nagle zniknęła w Internecie. Wszystkie profile społecznościowe firmy oraz jej strona internetowa nagle się rozpłynęły.

Dochodzenie przeprowadzone przez jeden z kanałów informacyjnych wykazało, że rzekomy CEO firmy Confido – Joost van Doorn, skłamał na temat swojej historii zatrudnienia opisanej na stronie Confido. Na podstawie śledztwa stwierdzono, że Van Doorn nigdy nie był pracownikiem firmy PepsiCo i niemieckiego sprzedawcy internetowego Zalando.

Obiecany zwrot pieniędzy

Na podstawie tego pisma inwestorzy Confido mogą potencjalnie odzyskać pieniądze zainwestowane w ICO. Jednak czy tak rzeczywiście będzie, okaże się w ciągu najbliższych dni. Istnieje wiele wątpliwości dotyczących autentyczności wspomnianego pisma.