sobota, Lipiec 11, 2020
AktualnościBitcoinEthereumLitecoin

Koniec systemu monetarnego jest bliski? Bitcoin – atrakcyjna alternatywa

297wyświetleń
Dyrektor zarządzający Deutsche Bank Jim Reid, stwierdził, że obecny system walutowy oparty na fiatach jest niestabilny i zbliża się do końca. Stwierdził, że stało się to ze względu na dezinflacyjny szok, którego doświadczył w latach 80. XX wieku.

W swoim ostatnim raporcie Reid twierdzi, że system monetarny jest teraz odwrócony i prawdopodobnie wpłynie on na wszystkie tradycyjne waluty używane na całym świecie.

Powiedział jednak, że strategie stosowane do kontrolowania inflacji, takie jak luźne zasady, rozległa dźwignia i ciągły druk pieniędzy mogą doprowadzić do końca papierowych pieniędzy. Dzieje się tak dlatego, że konsumenci na całym świecie tracą wiarę w system, a tradycyjne waluty nadal tracą na wartości.

Reid stwierdził ponadto, że aby pomóc w ograniczeniu ryzyka związanego z załamaniem finansowym, należy promować korzystanie z wirtualnych walut na całym świecie. Uznał, że ze względu na ich zdecentralizowany charakter, kryptowaluty nie mogą być kontrolowane przez rządy, ale przez prawo gospodarki, w szczególności podaż i popyt na rynku.

“Chociaż obecne spekulacyjne zainteresowanie kryptowalutami jest bardziej związane z technologią Blockchain niż z utratą wiary w papierowe pieniądze, to w pewnym momencie prawdopodobnie pojawi się środek wymiany, który stanie się bardziej uniwersalny i stanie się konkurentem papierowych pieniędzy.”

Podobne opinie

Opinia Reida pasuje do poglądów innych osób z jego branży. Wśród nich jest prezes tureckiego banku centralnego, który twierdzi, że wirtualne waluty mogą przyczynić się do stabilności finansowej,  tym samym zaznacza, że wciąż istnieje potencjalne ryzyko związane z walutami cyfrowymi.