poniedziałek, Listopad 30, 2020
AktualnościBitcoin

Funduszu Hedgingowy Bill Millera połowę pieniędzy inwestował w Bitcoina

772wyświetleń

“Legendarny” amerykański inwestor Bill Miller stwierdził ostatnio na podkaście WealthTrack, że około połowa pieniędzy z jego funduszu hedgingowego Miller Value Partners (MVP 1), czyli 1,1 miliarda dolarów, jest obecnie inwestowana w Bitcoina. Miller założył fundusz w 2016 roku po 35-letniej karierze w Legg Mason, gdzie również zarządzał skoncentrowanymi funduszami.

Podczas wywiadu, opublikowanego 13 grudnia, Miller wyjaśnił, że inwestycja nie będzie na stałe tak wysoko skoncentrowana, ale rozpoznaje wartość posiadania Bitcoin:

“Obecnie jest to około 50 procent … To, czego się uczymy, to sposoby, dzięki którym możemy ograniczyć ryzyko dla całego funduszu i portfelu. Nie będziemy trzymać tych 50 procent zbyt długo, co nie oznacza że będziemy zamierzali to sprzedać. “

Miller jest znanym menedżerem funduszy, inwestorem i filantropem. Spędził 35 lat swojej kariery zawodowej w Legg Mason Capital Management, gdzie pełnił funkcję prezesa i dyrektora ds. Inwestycji. Był znany z skoncentrowanych zakładów na rynku, ale nie w skali półfunduszu. Po zakończeniu kariery w Legg Mason, Miller założył własny fundusz hedgingowy MVP.

Według Wall Street Journal, fundusz MVP 1 miał prawie jedną trzecią aktywów w Bitcoinie.  W tym czasie cena Bitcoina była na poziomie około 6 000$.

Od połowy grudnia cena znacząco wzrosła, a w tym tygodniu przekroczyła 20 000$.