sobota, Lipiec 11, 2020
AktualnościEthereum

Ethereum dostępne na giełdzie NASDAQ w Sztokholmie.

316wyświetleń
W świecie tradycyjnych inwestycji kryptowaluty rozwijają się coraz szybciej. Przykładem może być Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta względem wielkości rynkowej i jego token Ether, który zadebiutował na giełdzie papierów wartościowych NASDAQ W Sztokholmie. Jest to niewątpliwie kolejny ważny krok dla kryptowalut ku mainstreamowi.

Dwie możliwości handlu – jedna w koronach szwedzkich, a druga w euro, są pierwszymi tego rodzaju dla Ethereum, który wcześniej nie miał takich opcji wymiany.

Dodanie Ether’u na giełdę sprawia, że Sztokholmskie NASDAQ jest jedyną europejską giełdą oferującą więcej niż jedną kryptowalutę. Zajęło to ponad 2 lata od momentu dodania Bitcoina.

Zarówno Bitcoin, jak i Ether reprezentują nowe możliwości inwestycyjne przez co niektóre tradycyjne platformy zmierzają do tego, aby ukroić dla siebie kawałek tortu z rynku kryptowalut, który opiewa na kwotę 154 mld dol.

Przychylność dla kryptowalut przez tradycyjnych inwestorów zdaje się wskazywać na to, że z pewnością chcą być częścią dynamicznie rozwijającego się rynku. Przyczynia się to do tego, że kryptowaluty stają się bardziej dostępne dla osób mniej rozeznanych w cyfrowych walutach.

 

Siła Ethereum

Ethereum i jego token Ether pozostają drugą największą pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowalutą, a jego prawdziwą wartością  jest Blockchain i inteligentne kontrakty, z których korzysta wiele dużych korporacji od Microsoft do Renault, które dostrzegają wartość technologii i jej zastosowania.

Dodanie Ether’u do Sztokholmskiej giełdy NASDAQ zapewnia ludziom możliwość inwestowania w coraz bardziej rozwiniętą technologię i z pewnością zwraca uwagę na świat kryptowalut.