poniedziałek, Listopad 30, 2020
AktualnościBitcoin

Bittrex wydał oświadczenie ws. Segwit2x. “Ozaczenie BTC pozostanie dla Bitcoin Core…”

761wyświetleń
Bittrex wydał dzisiaj oświadczenie w sprawie zbliżającego się hard forka Segwit2x o którym jest bardzo głośno i który jest przez wielu uważany za atak na Bitcoina.

W oświadczeniu możemy przeczytać, że Bittrex chce pozostać neutralny do samego końca

Bittrex nie podpisał umowy NYA i stara się być neutralny dla każdego hard forka. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo funduszy klientów.

Giełda zauważa, że zbliżający się fork podzielił społeczeństwo Bitcoina co w efekcie może skutkować jego podziałem. Dodatkowo Bittrex zwraca uwagę na to, że Segwit2x nie chroni przed replay attack.

Ozaczenie BTC pozostanie dla Bitcoin Core(…) łańcucha z blokami 1MB, dopóki przemysł i ekosystem nie zademonstruje wyraźnej preferencji któregoś z łańcuchów Bitcoina [1MB lub 2MB]. Bittrex podejmie wszelkie uzasadnione kroki, aby mieć pewność, że fundusze klientów zostaną zachowane w obu łańcuchach.

Jeśli nie będzie jasne, który łańcuch jest dominującym łańcuchem, Bittrex otworzy osobny rynek dla B2x (Sewgite2x, czyli bloki 2MB) i będzie bacznie przyglądało się sytuacji, aby w ew. przyszłości podjąć ostateczną decyzję co do oznaczenia “prawdziwego” BTC. O tym ma zdecydować społeczność i rynek.

Ponadto, każdy kto posiada na portfelu Bittrex BTC podczas hard forka, otrzyma równowartość posiadanych tokenów na nowym łańcuchu w rozliczeniu 1:1.