sobota, Lipiec 11, 2020
AktualnościAltcoinsBitcoinEthereumLitecoin

Blockchain może odgrywać kluczową rolę w rozwoju Sztucznej Inteligencji.

313wyświetleń

Według Elona Muska największym zagrożeniem dla naszej przyszłości jest rozwój sztucznej inteligencji (AI).

Jak zauważył niedawno Musk:

“Myślę, że powinniśmy być ostrożni w odniesieniu do sztucznej inteligencji. Gdybym musiał odpowiedzieć, co jest naszym największym zagrożeniem, jest to najprawdopodobniej sztuczna inteligencja. Musimy więc być bardzo ostrożni. Jestem coraz bardziej skłonny sądzić, że powinien być jakiś nadzór regulacyjny, może na szczeblu krajowym i międzynarodowym, aby upewnić się, że nie robimy czegoś głupiego “

Musk porusza kilka kluczowych problemów. Pierwszym z nich jest to, w jaki sposób powinniśmy wprowadzać AI. Drugi zaś, najważniejszy problem polega na tym, w jaki sposób regulować i nadzorować tę technologię?

W dzisiejszym pośpiechu na wprowadzenie technologii AI w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej, istnieje realne zagrożenie, że technologia zostanie wdrożona w nieodpowiednim sektorze gospodarczym. To prowadzi ostatecznie do uprzedzeń przed tym, że nieuczciwości jest zakodowana w naszym społeczeństwie co może przyczynić się do nadużyć.

Cathy O’Neil w książce “Weapons of Math Destruction” przedstawia obecne zagrożenia podczas szybkiego i bezmyślnego adoptowania AI w różnych dziedzinach, w tym w amerykańskich więzieniach i edukacji. Jej głównym założeniem jest to, że modele predykcyjne nigdy nie są neutralne, ale odzwierciedlają cele i ideologie tych, którzy je tworzą.

Algorytmy odgrywają coraz ważniejszą rolę w naszym życiu, od oceny zdolności kredytowej po przetwarzanie wniosków o pracę, do decydowania o tym jaką widzimy reklamę online lub jakie historie pojawiają na naszej ścianie Facebooka.

Prowadzi to do wniosku, że jeśli chodzi o fazę projektowania procesu uczenia maszynowego musimy upewnić się, że przetestowaliśmy i uniknęliśmy oczywistych błędów na podstawie danych historycznych i danych wprowadzanych na bieżąco.

Jednak niewiele mówi się o tym, w jaki sposób możemy skutecznie regulować technologię w czasie rzeczywistym. Jedną z możliwości rozwiązania problemu jest Blockchain, który odgrywa kluczową rolę w regulacji uczenia się maszyn i technologii AI.

 

Ze świata regularnie spływają doniesienia o użyciu Blockchaina w różnych dziedzinach technologii. Bez wątpienia Blockchain to technologia przyszłości, która dopiero zaczyna swoją ekspansję.